Czy warto budować dom z prefabrykatów?

Tradycyjna budowa domu trwa zazwyczaj wiele miesięcy i pochłania budżety, o których nam się nie śniło gdy zaczynaliśmy ten proces. Wiele rodzin w Polsce mierzy się na codzień z problemami rozpoczętych budów i braku środków na ich dokończenie. Wysiłek finansowy, wielomiesięczne wyrzeczenia, frustracja, brak czasu na życie prywatne, przez nieustanne "doglądanie" budowy, pozbywanie się majątku - okazują się być kroplą w morzu i często przechylają czarę goryczy. Dochodzi do nieodwracalnych decyzji o sprzedaży nieukończonej budowy wymarzonego domu. Nie musi tak być. Warto skorzystać ze "starych", sprawdzonych, lekko unowocześnionych rozwiązań w postaci budowy domu z prefabrykatu drewnianego.

Najszybsza droga do budowy własnego domu? Dom z prefabrykatów!

Domy z drewna towarzyszą nam od stuleci. Są trwałe, ekologiczne, ciepłe i piękne. Dzięki nowoczesnej produkcji na hali, stosowanej przez firmy na całym świecie, w szczególności w Niemczech czy Skandynawii i Kanadzie - domy z drewna można budować nieprzerwanie przez cały sezon (w odróżnieniu od tradycyjnych, murowanych), ponadto terminy realizacji a co za tym idzie cena - są całkowicie przewidywalne. Dodatkowym atutem technologii prefabrykowanej jest tempo budowy co wprost proporcjonalnie przekłada się na docelowe koszty inwestycji.

 1. PLAN FINANSOWY
  Zbudowaliśmy wiele domów i naszym zdaniem podstawą, punktem wyjścia każdej inwestycji powinno być budżetowanie. Dotyczy to zarówno realizacji projektu indywidualnego jak i realizacji dowolnej inwestycji (np. z przeznaczeniem na wynajem). Tylko dzięki precyzyjnemu kosztorysowi, zweryfikowanemu bieżącymi cenami ze sklepów, możesz uzyskać względną kontrolę nad procesem budowy. Czy wiesz, że za 70% nieskończonych budów domów jednorodzinnych (a co za tym idzie późniejszą - nerwową sprzedażą) odpowiada brak środków wynikających z braku dyscypliny finansowej?
  Oczywiście nie mamy wpływu na podwyżki cen ale niejednokrotnie dałoby się uniknąć problemu, gdyby budżet był prawidłowo oszacowany na początku. Dziury w budżecie na kilkanaście tysięcy to nie jest wina podwyżek cen tylko optymistycznych założeń, których dokonaliście biorąc się za budowę. Najgorszym "grzechem" popełnianym przez Inwestorów jest czerpanie wiedzy z kalkulatorów i szacunkowych wycen portali, które niejednokrotnie opierają się wyłącznie na uśrednionych, wskaźnikowych wartościach z GUS i nijak się mają do rzeczywistych cen chociażby w supermarketach budowlanych, które podają przejrzyście zarówno ceny brutto jak i cenę mkw materiału.
  To samo dotyczy stawek za wykonawstwo poszczególnych zakresów prac: w różnych częściach Polski poszczególne wyceny lokalnych wykonawców mogą różnić się nawet dwukrotnie, o czym przekonaliśmy się wielokrotnie, jako Domki Marysia realizując budowy w wielu miejscach w Polsce. Należy zatem zebrać szacunkowe, przynajmniej częściowe kosztorysy przed rozpoczęciem budowy i rzetelnie wpisać je do kalkulacji.
  Aby uzyskać przejrzystą, przewidywalną sytuację budżetową, warto zamówić dom z prefabrykatu drewnianego. Szybka produkcja na hali, umożliwia w znaczny sposób przewidywalność kosztową samemu Producentowi, co za tym idzie możecie zamówić wykonanie ścian, dachu czy całego domu w standardzie deweloperskim lub nawet pod klucz - za cenę określoną w umowie. Umowa, którą Inwestorzy podpisują z firmą Domki Marysia, nie zawiera nigdy żadnych kruczków, jest to zawsze całkowita kwota z zakresu, na który umówiły się strony. Ponadto, harmonogram finansowy jest rozpisany na etapy, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie i nie musisz płacić z góry za cały dom.
  Jeśli Inwestor życzy sobie zrealizować montaż własnymi siłami, bez angażowania ekipy wykonawczej producenta - otrzymuje dodatkowe bonusy a co za tym idzie, koszt realizacji domu może ulec znacznej obniżce.
 2. HARMONOGRAM
  Ze względu na zawirowania na rynku - budowa systemem tradycyjnym, który niejednokrotnie przekracza okres 2 lat - może okazać się całkowicie nietrafiona. Przy skokowych podwyżkach cen materiałów, nawet najlepiej skosztorysowany projekt może skończyć się całkowitą katastrofą. Wyjściem z tej sytuacji jest rozpoznanie procesu budowy na tyle, aby zakontraktowane ekipy wchodziły płynnie po sobie i między tymi pracami nie było zbyt długich odstępów. Z praktyki wiemy jednak, że bywa to bardzo trudne, bo nawet jeśli się z kimś umawiamy, podpisujemy umowę, to zdarzają się sytuacje, że wykonawca w ostatniej chwili rezygnuje. Dlatego warto mieć zawsze kilka zapasowych scenariuszy.
  Tutaj znów z pomocą może przyjść Inwestorowi technologia prefabrykacji drewnianej: termin realizacji domu prefabrykowanego nie wynosi dłużej niż 8 tygodni, dzięki temu zwiększamy kontrolę nad procesem realizacji budynku i oszczędzamy dziesiątki tysięcy złotych.
 • TECHNOLOGIA
  Polacy uważają, że dom murowany jest domem "bezpiecznym", "stabilniejszym", "trwałym", zapominamy, że drewniane domy naszych dziadków często stoją w nienaruszonym stanie do dziś a technologia przetwarzania drewna poszła już daleko do przodu. Dzisiaj korzystamy przede wszystkim z drewna konstrukcyjnego, które jest suszone komorowo w specjalnych maszynach, czterostronnie strugane o fazowanych krawędziach nie wymaga impregnacji. Ma klasę wytrzymałości C24 a jego wilgotność nie przekracza 18%. Często stosowane jest także drewno typu KvH. To elementy drewniane powstające z krótszych odcinków łączonych klejem na tak zwane mikrowczepy. Elementy konstrukcyjne będące pod ścisłą certyfikacją są cięte laserowo na maszynach ustawianych komputerowo a projekty konstrukcyjne są "rysowane" i obliczane nie na kartce papieru tylko poprzez nieomylne oprogramowanie. Elementy domu prefabrykowanego przyjeżdżają na teren Inwestora jako gotowe, całe ściany, niejednokrotnie ze wstawionymi oknami. Dom prefabrykowany, w zależności od specyfikacji i oczekiwań Inwestora może spełniać kryteria nie tylko domów całorocznych, ale także domów pasywnych.

Poznaj ofertę katalogową Domki Marysia i zbuduj z nami Dom Prefabrykowany

 


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA