Jak wybudować dom bez pozwolenia na budowę i to w cenie mieszkania?

Jak wybudować dom bez pozwolenia na budowę i to w cenie mieszkania?

Czy możliwe jest wzniesienie domu bez pozwolenia? Czy budowa domu może kosztować tyle, co mieszkanie? Oczywiście! Dowiedz się, jakie trzeba spełnić warunki.

Dom w cenie mieszkania

Jak wybudować dom bez pozwolenia na budowę, w cenie mieszkania?

Jeszcze do niedawna proces budowy domu kojarzył się z wieloma formalnościami i koniecznością zdobycia niezbędnych pozwoleń na budowę. Na początku 2022 roku z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę były zwolnione wyłącznie domki rekreacyjne o powierzchni maksymalnej 35 m2. Wraz z Nowym Ładem dotychczasowe przepisy zostały zmienione i od stycznia możliwe jest wybudowanie domu o powierzchni do 70 m2 bez potrzeby tracenia czasu na skomplikowaną biurokrację. Przepis ten dotyczy nie tylko domków rekreacyjnych, ale także całorocznych.

Oczywiście zwolnienie z pozwolenia na budowę nie oznacza, że inwestora nie dotyczą żadne formalności. Konieczne jest dokonanie zgłoszenia do urzędu miasta lub starostwa powiatowego. Zgłoszenie powinno zawierać informacje o planowanym terminie rozpoczęcia prac. Należy także dostarczyć projekt budowlany, potwierdzenie własności działki, a także oświadczenie o budowie domu na własne potrzeby mieszkaniowe, a także o przejęciu odpowiedzialności za kierowanie budową (w przypadku braku kierownika budowy).

Dom bez pozwoleń w cenie mieszkania – czy to możliwe?

Czy realne jest wybudowanie domu, którego koszt będzie porównywalny do kosztu mieszkania? Rozwiązaniem spełniającym takie wymagania jest całoroczny dom bez pozwolenia 70 m2 budowany technologią modułową. Co najważniejsze, domy te są bardzo funkcjonalne, trwałe i mogą być gotowe do zamieszkania już po kilku miesiącach!

Artykuł został opublikowany na portalu archiwnetrze


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA