Zysk z domku letniskowego

Kup dom rekreacyjny, odpoczywaj kiedy chcesz i zarabiaj

Zastanawiasz się czy zainwestować w nieruchomość wakacyjną? Może dom nad morzem lub w górach? Dzięki inwestycji w nieruchomość typu second home, możesz cieszyć się bliskością przyrody i pięknymi widokami, bez konieczności rezygnacji z komfortu wypoczynku i stylowych wnętrz. Dzięki takiemu zakupowi masz własne miejsce wypoczynku, które zarabia na siebie. O każdej porze roku możesz poczuć się jak na wakacjach. Jaką nieruchomość wybrać? Oczywiście dom rekreacyjny!

Czy inwestowanie w nieruchomości wakacyjne w Polsce się opłaca?

Czasy pandemii dosyć dużo zmieniły na rynku wynajmu. Co prawda coraz więcej osób spędza czas za granicą ale wyjazdy krajowe stanowią największy odsetek wyjazdów wakacyjnych. Wg danych statystycznych Głównego Urzędu Statystycznego „Turystyka w 2020 roku” w ciągu całego 2020 roku z obiektów turystycznych skorzystało 18,8 mln turystów. Liczba noclegów udzielonych turystom w 2020 r. wyniosła 54 mln, w tym 6,7 mln udzielono turystom zagranicznym. Na najwięcej udzielonych noclegów odnotowano w województwach: zachodniopomorskim, małopolskim oraz pomorskim. W przeliczeniu na 100 mieszkańców najwięcej turystów skorzystało w 2020 roku z noclegów w województwie zachodniopomorskim.

Wzrasta zainteresowanie noclegami poniżej 10 pokojów, miejsca agroturystyczne przeżywały swój boom w sezonie 2021 i ze względu na ciągle trwającą pandemię – wydaje się, że kameralne lokalizacje będą wciąż nabierały na znaczeniu. Coraz więcej Polaków chętnie korzysta z domów wakacyjnych o czym świadczy niesłabnąca popularność platformy Slowhop, który notuje miesięcznie nawet 550 tys. wejść na stronę. Domy wakacyjne stały się konkurencją dla hoteli, ponieważ w czasach ograniczeń sanitarnych, są jedyną alternatywą dla zatłoczonych ośrodków.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości?

  1. Oczywiście zawsze najważniejsza jest lokalizacja. Jest to nieustająco najważniejszy czynnik powodzenia naszej inwestycji. Statystyki wskazują, że największe obłożenie mają obiekty położone w lokalizacjach uznawanych za całoroczne oraz położone w sąsiedztwie plaży, gór, szlaków turystycznych, atrakcji. Ważne również jest umiejscowienie samej nieruchomości: widok z okien, otoczenie, miłe sąsiedztwo.
  2. Drugim elementem jest zakres usług, z których może skorzystać Klient podczas niepogody, także w samej nieruchomości, dlatego istotna jest jakość/standard wyposażenia, oraz zakres świadczeń wewnątrz.
  3. Stopa zwrotu z inwestycji. Oferty condohoteli gwarantują stałą stopę zwrotu na poziomie od 6-10%, niemniej jednak należy od danego procentu odliczyć koszty operatora, opłaty eksploatacyjne, koszty napraw oraz podatek. Można rozważyć wynajem nieruchomości prywatnie, ale to zadanie jest absorbujące i wymaga stałego zaangażowania wynajmującego.

Całoroczny dom rekreacyjny jest ciekawą alternatywą dla osób, którym zależy na własnym miejscu, w którym mogą spędzić weekendy oraz urlop oraz korzystać w dowolnych terminach bez ograniczeń i wyznaczonego sztywno kalendarza „pobytów właścicielskich”. W takim przypadku inwestor ma większą swobodę decydowania, począwszy od wyposażenia wnętrza, ustalenie wysokości kosztów obsługi oraz wysokość opłat z najmu. Posiadacze nadwyżki kapitału mogą spełnić swoje marzenie o posiadaniu nieruchomości rekreacyjnej, dzięki ofercie gotowych domów prefabrykowanych Domki Marysia.

Nowoczesne, inteligentne, ekologiczne domy całoroczne z dodatkową infrastrukturą.

Drewniany dom w stylu nowoczesnej stodoły idealnie wpisuje się w koncepcję Letniska. Dla wygody naszych Klientów zaprojektowaliśmy budynki w trzech wariantach powierzchni: 50, 70 i 120 mkw. Domy charakteryzują spektakularne przeszklenia, elewacje wykonane z drewna modrzewiowego, dachy mogą mieć zintegrowane systemy fotowoltaiczne, dzięki którym uzyskujemy dodatkowo oszczędności w zakresie poboru prądu. System Inteligentnego domu firmy Grenton umożliwia zdalne zarządzanie funkcjami ogrzewania, oświetlenia, nagłośnienia i ochrony budynku. Domy zbudowane w systemie pełnej prefabrykacji drewnianej, charakteryzują się energooszczędnością i nowoczesną stylistyką nawiązującą kolorystycznie do odcieni ziemi/bałtyckiego piasku i morza. W zależności od gustu i preferencji estetycznych Właścicieli, wnętrza można dowolnie zaaranżować, zlecając Domki Marysia wykonanie domu w systemie „pod klucz”.

Całoroczna sauna i jacuzzi są propozycją uzupełnienia oferty i mogą stanowić poszerzenie atrakcyjności oferty Obiektu a tym samym zwiększyć atrakcyjność lokalizacji poza sezonem.

Stopa zwrotu.

Inwestycja w dom rekreacyjny może mieć ogromny atut finansowy, ze względu na wciąż niewielką bazę jakościowych projektów tego typu w Polsce. Nawet przy średnim sezonie i obłożeniu tylko przez 151 noclegów w roku, nasza średnia roczna stopa wyniesie 16%, co przy jednoczesnej możliwości elastycznego korzystania z nieruchomości wydaje się być ciekawą alternatywą nawet dla mieszkań wynajmowanych długoterminowo.

New Column New Column

Ilość sypialni

2

Cena domu 50 mkw netto:

359 999,00

Minimalna stawka najmu/noc

399,00

Ilość nocy

151

Roczny przychód netto:

59 850,00

Miesięczny przychód netto:

4 987,00

Roczna stopa zwrotu:

16%

Yeld:

6

 

Warto pomyśleć o możliwości podpisania umowy Operatorskiej. W dużych ośrodkach rekreacyjnych działają firmy, które zajmują się sieciowo obsługą projektów w danych lokalizacjach. Podział zysków w zakresie 30% dla Operatora i 70% Inwestora następuje po odliczeniu kosztów, takich jak:

New Column New Column

Prowizja sieci booking.com

15%

Usługa sprzątania

4900 zł/rocznie

Pranie, środki czystości

1200 zł/rocznie

Media:

1600 zł/rocznie

 

Jeśli masz teren w ciekawym miejscu i chcesz zarabiać i odpoczywać, skontaktuj się z nami. Zakres usług, świadczonych przez Domki Marysia obejmuje:

1. Analizę działki pod względem planistycznym

2. Przygotowanie programu, czyli po wizycie na działce - propozycji bryły budynku, która wpisuje się w okolicę, budżet, możliwości zagospodarowania

3. Stworzenie wraz z Inwestorem koncepcji Letniska/Ośrodka

4. Przygotowanie budżetu i harmonogramu realizacji, ustalenie zakresu świadczeń

5. Realizacja przedsięwzięcia w zakresie określonym w umowie.

Skontaktuj się z nami: tel 577527677, mail: dorota@domkimarysia.pl 


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA