Proces budowy domu modułowego krok po kroku

Proces budowy domu modułowego krok po kroku

Budowa domu modułowego to złożony proces, który wymaga starannego planowania i realizacji. Oto kroki, które należy podjąć podczas budowy domu modułowego:

Krok 1: Projekt i planowanie Pierwszym krokiem jest wybór projektu domu modułowego i uzgodnienie go z firmą zajmującą się budową. Współpracuj z architektem lub specjalistą od domów modułowych, aby dostosować projekt do swoich potrzeb i preferencji. Upewnij się, że projekt spełnia lokalne przepisy budowlane.

Krok 2: Pozwolenia i formalności Przed rozpoczęciem budowy domu modułowego konieczne jest uzyskanie odpowiednich pozwoleń i zgód. Skonsultuj się z miejscowymi władzami i instytucjami odpowiedzialnymi za wydawanie pozwoleń budowlanych. Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty i spełniasz wszelkie wymagania.

Krok 3: Przygotowanie terenu Przejdź do przygotowania terenu pod budowę domu modułowego. Usuń wszelkie przeszkody, wyrównaj teren i przygotuj fundamenty. Pracuj z profesjonalistami, którzy posiadają doświadczenie w zakresie przygotowywania terenu pod domy modułowe.

Krok 4: Produkcja modułów W tym kroku fabryka zajmująca się budową domów modułowych rozpocznie produkcję modułów zgodnie z ustalonym projektem. Moduły są prefabrykowane w kontrolowanych warunkach fabrycznych, co zapewnia wysoką jakość wykonania.

Krok 5: Transport i montaż modułów Po zakończeniu produkcji modułów następuje ich transport na plac budowy. Zajmuje się tym firma budowlana, która ma doświadczenie w transporcie modułów. Na placu budowy moduły są montowane zgodnie z projektem. Prace montażowe są zwykle szybkie i precyzyjne.

Krok 6: Podłączenia i wykończenia Po złożeniu modułów przystępujemy do podłączeń elektrycznych, instalacji sanitarnych i innych niezbędnych systemów. Wykańczanie wnętrza obejmuje malowanie, układanie podłóg, montaż drzwi i okien oraz wszelkie inne prace wykończeniowe.

Krok 7: Odbiór i finalizacja Po zakończeniu prac budowlanych przeprowadza się odbiór techniczny, podczas którego inspektorzy sprawdzają zgodność domu z przepisami i standardami. Pozytywny odbiór kończy proces budowy domu modułowego. Można wprowadzić się do nowego domu.

Podsumowanie: Budowa domu modułowego obejmuje szereg kroków, od projektu i planowania po finalizację i odbiór. Kluczowe jest współpraca z doświadczonymi specjalistami i ścisłe przestrzeganie wymogów formalnych i technicznych. Budowa domu modułowego może być szybsza i bardziej kontrolowana niż tradycyjne budownictwo, co czyni go atrakcyjną opcją dla wielu osób.


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA