Nowoczesna Stodoła Wnętrze

Nowoczesna Stodoła Wnętrze

Jeśli kiedykolwiek myśleliście o projekcie domu w stylu Nowoczesnej Stodoły, to ten artykuł  zainspiruje Was do podjęcia decyzji o budowie domu w stylu Stodoły i wyjazdu czym prędzej na wieś.

Skośne sufity, rustykalne belki stropowe, wyeksponowane drewno to cechy charakterystyczne domu w stylu stodoły. Dzisiejsze domy, poza wymienionymi tradycyjnymi elementami zawierają cały szereg nowoczesnych akcentów takich jak całościenne przeszklenia, monochromatyczna czarna paleta i eleganckie wyposażenie. Przeszukaliśmy nasze projekty indywidualne, inspirujące projekty ze świata a także, nowoczesna stodoła realizacje Domki Marysia, dzięki czemu przygotowaliśmy Wam autorski przegląd – "Nowoczesna stodoła wnętrza". Zaczynamy!

 

1. Skośne sufity - nowoczesna stodoła wnętrza

Projekt Nowoczesna Stodoła charakteryzują elementy, które wykorzystują maksymalnie powierzchnię dachową budynku. Czyli? Zazwyczaj nie zamykamy dachów stropami, tylko docieplamy dach i dodajemy wnętrzu odpowiedniej wysokości. Realizacje nowoczesna stodoła, które zostały wykonane przez Domki Marysia miały np w niewielkim budynku Dacza Antoniów o powierzchni 35 mkw wysokość 7,5 m. Dzięki temu dom nabrał więcej "powietrza" i jego niewielka powierzchnia sprawia wizualnie wrażenie większej. 

Nowoczesna stodoła wnętrza Domki Marysia

Z kolei projekt Letnisko Bojany, obejmuje realizację między innymi budynku na bazie Dom Marysia 03, którego wysokość 5,70 także wykorzystujemy w pełni aż po najwyższy punkt kalenicy aby uzyskać efekt przestrzennego wnętrza

Nowoczesna Stodoła

2. Rustykalne Belki

Jeśli chcielibyście podkreślić wiejski charakter domu ale jednocześnie wykorzystać drewno, które jest ciepłym elementem wystroju, warto pokusić się o odsłonięcie belek konstrukcyjnych, zwłaszcza, że zazwyczaj są (powinny być) wykonane ze specjalnego drewna najwyższej jakości o wzmocnionych parametrach wytrzymałościowych. Belki konstrukcyjne w projekcie nowoczesna stodoła mogą być zaolejowane na odpowiedni do wnętrza kolor.

Nowoczesna Stodoła Wnętrze

Nowoczesna Stodoła projekt wnętrza

Rustykalne Belki na suficie, projekt wnetrza nowoczesna stodola

3. Przeszklenia nowoczesna stodoła

Aby dodać projektom nowoczesna stodoła szczyptę nowoczesności należy bezwzględnie wykorzystać wszystkie możliwości jakie dają producenci okien. Możemy dowolnie korzystać z nowoczesnych trendów i zastosować: panoramiczne przeszklenia w szczytach budynków, okna aluminiowe, które stanowią zintegrowaną ścianę; podziały okien szprosami, różnorodne np półokrągłe kształty ościeżnic okien. Cechą wspólną przeszkleń jest ich wielkość - okna są okazałe, najczęściej obejmują pełną wysokość poszczególnych kondygnacji. Należy pamiętać o współczynnikach przenikalności - sprawdzajcie czy współczynnik nie jest wyższy niż 0,9.

 

Projekt domu stodoła, okna ze szprosami

Dom Stodoła z oferty Domki Marysia 04, to przykład budynku, którego elewacja frontowa domku jest całkowicie przeszklona. Daje to poczucie wolności, przestronności i otwartości. Ta technika łączy wnętrze budynku nowoczesna stodoła ze światem zewnętrznym. A ponieważ projekt domu w stylu stodoły wykonany jest z materiałów przyjaznych środowisku – głównie z drewna – integracja ze środowiskiem naturalnym okazała się bardziej przydatna niż kiedykolwiek.

Nowoczesna Stodoła PrzeszkleniaRealizacja Mała nowoczesna stodoła

Zastosowanie okna przesuwnego typu HS, dało użytkownikom wnętrza małego domu stodoła poczucie kontaktu z przyrodą także podczas listopadowych dni. Realizacja Dom Marysia 07

Dom Stodoła, wnętrze

4. Podłogi z kamienia i naturalnych materiałów

Projekt domu nowoczesna stodoła stawia na solidność konstrukcji i funkcjonalność wnętrza. Podobnie jak w tradycyjnej wiejskiej zabudowie, tutaj wszystko powinno mieć praktyczne zastosowanie: podłogi z łupka, otoczaków, czerwonej cegły lub nieszkliwionego gresu ewentualnie solidne deski, które nie będą bały się wchodzenia do domu z piachem na butach.

Dacza Antoniów, projekt Piotr Łucki

Projekt Dacza Antoniów etap II z posadzką z ręcznie wykonywanej cegły. 

Nowoczesna Stodoła, wnętrze rustykalne

 

 

Nowoczesny projekt domu w stylu stodoła, odzwierciedla symbiozę kultur różnych pokoleń. Mieszkańcy domów w stylu nowoczesnej stodoły mogą doświadczyć autentycznej atmosfery życia w solidnym, wiejskim domu, ale jednocześnie otrzymują wszystkie dobrodziejstwa cywilizacji i nowoczesne udogodnienia.


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA