Jaka jest różnica między domem modułowym a domem prefabrykowanym?

Jaka jest różnica między domem modułowym a domem prefabrykowanym?

Jeśli chodzi o domy modułowe i domy prefabrykowane, terminy "modułowy" i "prefabrykowany" są często używane zamiennie. Istnieje jednak zasadnicza różnica: metoda modułowa polega na łączeniu elementów budowlanych na miejscu budowy, natomiast metoda prefabrykowana polega na łączeniu elementów budowlanych poza miejscem budowy, a następnie przewożeniu ich na plac budowy. Obie te metody są znane od dawna i sprawdziły się jako opłacalne i efektywne sposoby budowy domów.

Gdzie mogę znaleźć projekty domów modułowych? 

Domki Marysia pomagamy na każdym etapie realizacji projektu domu modułowego - od znalezienia odpowiedniej nieruchomości po bezpłatne skosztorysowanie oferty. Jesteśmy producentem domów szkieletowych oraz prefabrykowanych domów modułowych, więc na pewno znajdziesz u nas przestrzeń do współpracy. Możesz skorzystać na naszych gotowych projektów domów modułowych, lub wspólnie z nami zaprojektować wymarzony dom modułowy. Każdy nasz drewniany dom modułowy może być zbudowany w wielkościach od 35 mkw do 200 mkw. Z Domki Marysia możesz zbudować Twój wymarzony dom dokładnie tam, gdzie chcesz.

Na co powinienem zwrócić uwagę, wybierając firmę budującą domy modułowe?

Pierwszym krokiem przy wyborze firmy budującej dom jest przejrzenie jej portfolio i zorientowanie się, w jakich stylach się specjalizuje.

Oto kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze producenta domu modułowego:

1. czy używają materiałów najwyższej jakości?

2. czy mają elastyczne plany pięter?

3. czy oferują opcje dostosowania do potrzeb klienta?

4. czy zatrudniają najlepszych rzemieślników i techników w branży?

5. czy zapewniają doskonałą obsługę klienta?

6. czy cieszą się dobrą reputacją?

Drugim krokiem jest przygotowanie wycen projektu domu modułowego. Zdajemy sobie sprawę, że czynnik ekonomiczny jest decydujący ale nie warto oszczędzać na jakości okien, dociepleniach budynku czy podłogi. Pozorne oszczędności odbiją się na naszych rachunkach w przyszłości!

Trzecim etapem jest wybór producenta i opracowanie harmonogramu prac związanych z realizacją wymarzonego domu. Z naszego doświadczenia wynika, że dobrze przygotowany plan jest podstawą sukcesu i pozytywnej finalizacji budowy domu modułowego.

Czwarty etap to podpisanie umowy i rozpoczęcie budowy domu prefabrykowanego. W zależności od zakresu usług należy przed przywiezieniem samego budynku dokonać prac instalacyjnych na poziomie działki (doprowadzenie mediów) oraz wykonanie płyty fundamentowej/ławy, w zależności od terenu. Te czynności można zlecić Domki Marysia lub skorzystać z lokalnego wykonawcy.

Po montażu konstrukcji pozostaje nam praca związana z wykończeniem budynku pod klucz i zagospodarowaniem terenu.

Zobacz nasze gotowe domy prefabrykowane w stylu nowoczesnej stodoły i skontaktuj się z nami aby ustalić termin budowy Twojego wymarzonego domu całorocznego.

 


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA