Jak stworzyć strefę wejściową, gdy nie masz przedpokoju?

Jak stworzyć strefę wejściową, gdy nie masz przedpokoju?

Jeśli frontowe drzwi Twojego domu otwierają się bezpośrednio na strefę dzienną, poniższe pomysły architekta mogą zainspirować Cię do przemyślenia tej części przy projektowaniu Twojego niewielkiego domu.

Dom Stodoła 35m2 jest zazwyczaj wybierany na działki rekreacyjne i ma służyć weekendowym wypadom poza miasto lub wakacyjnym i zimowym urlopom. Dla mieszkańców większych nieruchomości upakowanie we wnętrzu 35-tki wszystkich potrzebnych funkcji może stanowić nie lada problem. Dzisiaj zajmiemy się strefą wejściową do domu w stylu nowoczesna stodoła, który w projekcie nie miał przedpokoju a zamiast tego, zapraszał do wejścia bezpośrednio do kuchni i salonu. Inwestorka zastanawiała się co zrobi ze swoim płaszczem, kaloszami, smyczą dla psa i zabawkami dziecka. Poniżej przykłady naszych rozwiązań, które mamy nadzieję, Was zainspirują.
Projekt Domu Nowoczesna Stodoła

1. Wykorzystaj meble

W tym projekcie Domu w Stylu Nowoczesnej Stodoły ściana o długości ponad 4 metrów została całkowicie wykorzystana i stanowi zabudowę, rozpoczynającą się od dwóch szaf, następnie przechodzi w kuchnię z wbudowaną lodówką, zmywarką, zlewem i płytą do gotowania. Wbrew pozorom jest to wystarczająca długość zabudowy aby pomieścić wszystko co niezbędne. W szafie znalazło się miejsce nawet na pralkę, dla której zabrakło przestrzeni w łazience. Dzięki temu zaraz przy wejściu do domu można zdjąć płaszcze i kurtki a kalosze wstawić na najniższą półkę w szafie.
Mała Nowoczesna Stodoła
2. Ścianka ażurowa
 
Pomysłem, który miałby zastosowanie w projekcie małej nowoczesnej stodoły i pojawił się w pierwotnej wersji projektu jest wstawienie ażurowej ścianki z drewna, którą wykorzystaliśmy na antresoli (powyższe zdjęcie). Jest to proste i nieskomplikowane rozwiązanie, które z jednej strony aranżuje wejście do domku i można je wykorzystać na zawieszenie haczyków na kurtki. Z drugiej strony stanowi odsłonięcie od strony dziennej i kanapy ale nie zabiera światła. Drewniana ścianka ażurowa jest łatwa w aranżacji: można ją pomalować na dowolny kolor z palety lub pozostawić w neutralnym odcieniu ścian.
3. Wieszaki/haczyki do przedpokoju

Trzecia propozycja to proste rozwiązanie, polegające na wykorzystaniu przestrzeni na lewo od wejścia na płaski wieszak na klucze, czy smycze albo parasol. 

Przykładowe ciekawe wieszaki/haczyki, które nie zabierają miejsca, możliwe są również do montażu na panelu ażurowym z drewna

Wieszaki z Allegro

Wieszaki z Allegro w projekcie Nowoczesna stodoła

Haczyki do montażu na panelu ściennym

Wieszaki do panelu ściennego mała nowoczesna stodoła

 Wieszak z możliwością schowania haczyków

Wieszak z możliwością chowania haczyków

Dom w stylu nowoczesnej stodoły o powierzchni 35 mkw stanowi zawsze wyzwanie dla projektanta. Ale mimo kompaktowych rozmiarów, dzięki dokładnemu przemyśleniu poszczególnych stref, może być naprawdę wygodny, funkcjonalny i ergonomiczny.

Poznaj Domy w Stylu Nowoczesnej Stodoły 35 mkw z oferty Domki Marysia

 

 


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA