Jak kupić najlepszy domek rekreacyjny

Myślisz o kupnie nieruchomości rekreacyjnej. Może godzinami śledzisz Pinteresta w poszukiwaniu inspiracji. A może chcesz zdywersyfikować swoje portfolio w nieruchomościach. A może po prostu czujesz gotowość do znalezienia własnego kawałka ziemi. 

Niezależnie od powodu, kupno drugiego domu to wielka sprawa! To bardziej ryzykowna inwestycja, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę, i wymaga dużo pracy. Nie zniechęcam nikogo - o ile jest to właściwa decyzja dla ciebie. Omówmy niektóre z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, zanim przejdziesz dalej.

Oceń, dlaczego kupujesz drugi dom

Pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest to, dlaczego myślisz o kupnie drugiego domu. Przeanalizujmy najczęstsze powody, abyś mógł lepiej zrozumieć własne motywy. 

Nieruchomość wakacyjna 

Możesz kupić miejsce na plaży, w górach lub blisko rodziny. Rozumiem! Jednak zatrzymaj się i rozważ kompromis. Jeśli chcesz mieć dom wakacyjny dwa lub trzy razy do roku, możesz znaleźć mniej stresujący sposób na wydawanie pieniędzy. Skorzystaj ze Slowhopa albo Airbnb id czasu do czasu i to tyle. Nie opieraj swojej decyzji o zakupie drugiego domu na czystych emocjach lub chęci dotrzymania kroku Kowalskim.

Inwestycja

Istnieją dwie podstawowe strategie inwestycyjne związane z zakupem nieruchomości rekreacyjnej: remont i odsprzedaż lub wynajem jako źródło pasywnego dochodu.

Wynajem nieruchomości

Jeśli chodzi o wynajem drugiego domu, musisz podejść do tego zobowiązania z szeroko otwartymi oczami. Oto kilka rzeczy, o których musisz pamiętać:

 • Dochód z wynajmu zazwyczaj nie jest gwarantowany. Najemcy przychodzą i odchodzą. O ile nie jest to kurort lub obszar turystyczny, możesz spędzić tygodnie lub miesiące bez wynajmujących.
 • Najemcy mogą Cię kosztować. Nawet jeśli poprosisz o referencje i sprawdzisz je, nie możesz zagwarantować, że ktoś nie zniszczy Twojej nieruchomości. Straty wynikające z niefrasobliwości mieszkańców mogą znacznie przekroczyć przychód z ich noclegu.
 • Nieruchomości rekreacyjne wymagają uwagi. Jeśli chcesz kupić drugi dom do wynajęcia, mądrym posunięciem jest zakupienie go w Twojej okolicy, abyś mógł go mieć na oku i w razie potrzeby dokonać drobnych napraw.

Renowacja i odsprzedaż

Zakup domu, jego remont może być niezłym pomysłem aby wygenerować pieniądze, o ile jesteś gotowy do pracy. Każdy kto zajmował się remontem chociaż raz w życiu zdaje sobie sprawę z trudności wynikających z weryfikowania pracy ekip remontowych. Trzeba mieć cierpliwość, czas na doglądanie i być gotowym na rozwiązywanie czyichś problemów.

Upewnij się, że możesz sobie pozwolić na zakup nieruchomości rekreacyjnej.

To najważniejsze pytanie, które zadasz sobie podczas całego procesu. Czy stać Cię na drugi dom? Przyjrzyjmy się szczegółom.

Za drugi dom zapłać gotówką.

Tak - mówię poważnie. Dom i wszystkie wydatki z nim związane należy opłacić gotówką. Nigdy nie powinieneś zaciągać pożyczek na drugą nieruchomość, nawet jeśli jest to inwestycja. Pożyczka to zawsze ryzyko. Jeśli zaciągasz kredyt hipoteczny, dodajesz element niepewności w swojej przyszłości. Bez względu na to, co się z tobą dzieje - utrata pracy, śmierć w rodzinie, poważna choroba – bank oczekuje wypłaty co miesiąc. Ten drugi dom powinien być błogosławieństwem, a nie ciężarem!

Zaoszczędź fundusz awaryjny.

Oprócz płacenia za dom gotówką, zabezpiecz środki na trzy do sześciu miesięcy wydatków, aby pokryć wszystkie koszty związane z domem. Jakie one będą:

 • Prowizje pośredników od wynajmu (platformy takie jak Airbnb, Booking.com)
 • Ubezpieczenie domu
 • Podatek od nieruchomości
 • Naprawy i konserwacji

Ten fundusz awaryjny pomoże Ci pokryć koszty ewentualnych problemów konserwacyjnych. I nie chodzi o to, czy pojawią się, ale kiedy !

Weź pod uwagę wydatki na meble i mieszkanie.

Dom nie pomoże, jeśli stoi pusty! Chyba że po prostu przerzucasz i odsprzedajesz, zaplanuj budżet na wydatki na meble do swojego nowego lokalu i kup wszystko za - zgadłeś - gotówkę!

Przygotuj się na zobowiązanie

Nieruchomości to zajęcie praktyczne i czasochłonne. Jeśli chcesz to zrobić dobrze, musisz być tym pasjonatem. Oto kilka pytań, które należy sobie zadać, zanim rzucisz się w wir walki:

 • Czy mam jasno określone cele?
 • Czy lubię/mam dar do remontów?
 • Czy jestem gotów wziąć na siebie odpowiedzialność za drugą nieruchomość?
 • Czy mam wystarczająco dużo czasu, aby się temu poświęcić?
 • Czy to decyzja emocjonalna czy impulsywna?
 • Czy myślałem o tym przez chwilę?
 • Czy mój współmałżonek / rodzina jest ze mną na tym samym pokładzie?

Jesteś tu jeszcze? Przygotujmy plan realizacji twojego marzenia o drugim domu, który zamierzasz kupić!

Jak kupić drugi dom

Oto trzy kroki do zakupu drugiego domu.

1. Ustal budżet.

Ustaliliśmy już, że za drugi dom należy zapłacić gotówką. Weź pod uwagę określoną kwotę, aby dokładnie wiedzieć, kiedy jesteś gotowy do wykonania ruchu. Podaj kwotę dla każdej z tych kategorii:

 • Sama nieruchomość
 • Koszty transakcji (prowizji pośredników, koszty notarialne, prawne, podatki)
 • Meble i urządzenia (jeśli ich potrzebujesz)
 • Twój fundusz awaryjny, w tym kwota wystarczająca na pokrycie trzech do sześciu miesięcy:
  • Prowizje pośredników od wynajmu
  • Ubezpieczenie
  • Materiały wyposażenia
  • Podatki od nieruchomości

Nie pociągaj za spust, dopóki nie zaoszczędzisz dokładnej kwoty, którą będziesz potrzebować na zakup drugiego domu.

2. Przeprowadź swoje badania.

To ważna decyzja, więc nie spiesz się! Poświęć trochę czasu, aby dokładnie zrozumieć, czego szukasz. Zbadaj różne okolice. Jedź i spaceruj po obszarach, które Cię interesują. Oto kilka profesjonalnych wskazówek, których warto przestrzegać podczas polowania:

 • Nie kupuj najlepszej nieruchomości w okolicy (lub okolicy). Szukaj domu na końcu najlepszej dzielnicy zamiast najlepszego domu w średniej okolicy i zaniedbanym obszarze.
 • Zdecyduj, czy chcesz pracować z grupą zarządzającą. Grupa zarządzająca nieruchomością sprawia, że ​​życie jako właściciela jest wygodniejsze, ale korzystanie z takiej grupy pochłonie część Twojego zysku.

3. Współpracuj z zaufanym agentem nieruchomości

Nie, powtarzam, nie próbuj iść sam! Agent nieruchomości ma dostęp do wszelkiego rodzaju informacji, których nie masz, a także do wglądu i doświadczenia na rynku. Praca z profesjonalistą pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i wielu bólów głowy - a ponadto zaoszczędzisz pieniądze i ostatecznie uzyskasz znacznie lepszą ofertę.

Czy to czas na zakup?

Kiedy rozważasz opcje i masz solidny plan gry, kupno drugiego domu może być ekscytującym doświadczeniem - spełnieniem marzeń! Ale nie pozwól, aby Twoje marzenie stało się koszmarem. Ten dom może szybko stać się ciężarem, jeśli będziesz spieszyć się z zakupem, zanim będziesz gotowy.

Możesz również skorzystać z naszej oferty, dotyczącej bezobsługowej dla Klientów inwestycji w domki rekreacyjne z możliwością uzyskiwania stałego kwartalnego czynszu oraz możliwości rotacyjnych pobytów właścicielskich w naszych ośrodkach. 

 

 


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA