Co to jest glamping? To najgorętszy trend podróżniczy 2020 roku.

Glamping to najgorętszy trend podróżniczy 2020 roku.

Po wybuchu globalnej pandemii koronawirusa prawie każdy ma ochotę wyjść z domu i zrobić coś innego. Ale nasze podróże wciąż są dalekie od „normalności”, a eksperci i zdrowy rozsądek wskazują kierunek, który prawdopodobnie utrzyma się w kolejnych latach: podróż samochodem, oddzielne zakwaterowanie bez konieczności stykania się z kimś w windzie czy lobby i czas spędzany na świeżym powietrzu - aktywny lub nie - to obecnie największe trendy. 

Glamping wychodzi naprzeciw tym trendom te trendy i trafia we wszystkie ich czułe punkty. To kemping dla osób przyzwyczajonych do luksusowych hoteli. Obiekt jest zawsze zlokalizowany na łonie natury i prawie zawsze w pożądanych i pięknych przyrodniczo miejscach. Masz zawsze swoją prywatną przestrzeń, udogodnienia w ośrodku wypoczynkowym, wiele zajęć, a jeśli chodzi o jedzenie, w większości przypadków możesz je zamówić lub ugotować - bez wchodzenia do restauracji.


Co to jest glamping? 

Połączenie „glamour” i „campingu” to zdecydowanie nie nowy koncept, ale na pewno przeżywający swój renesans w świetnym stylu. To format od dawna używany przez najwyższej klasy schroniska safari w Afryce, z których niektóre mają „namioty”, które przyćmiewają apartament prezydencki w lokalnym hotelu. Najczęściej są to olbrzymie płócienne konstrukcje zaparkowane na stałych platformach z bieżącą wodą, a często takie łazienki, jakich można się spodziewać w 4 lub 5-gwiazdkowym hotelu. Są to w zasadzie domy wykonane z płótna, a większość z nich ma delikatną pościel, ganki, paleniska i często rustykalne akcenty. Inne odmiany tego paradygmatu obejmują jurty, okrągłe namioty w stylu mongolskim, które są zwykle bardzo dużymi pokojami jednoosobowymi; kabiny; w pełni funkcjonalne małe domki letniskowe; i "dziwactwa", takie jak fantazyjne domki na drzewie.

Niektóre z nich to małe miejsca przeznaczone tylko do glampingu, a inne to kompleksy glampingowe w większych ośrodkach wypoczynkowych, ale w każdym przypadku nie do końca łączą one szorstkość z atmosferą kempingu, która jest dostępna i przyjemna nawet dla najbardziej niedoświadczonych osób na świeżym powietrzu. Większość z nich jest również przyjazna zwierzętom. Glamping rozprzestrzenił się w ostatnich latach i jest obecny na całym świecie.

Oto przegląd kilku ciekawych inwestycji glampingowych w USA:

1. Under Canvas, Nationwide: Under Canvas to coś w rodzaju Hilton lub Hyatt ze świata glampingów, największej sieci lub marki, i obsługuje siedem sezonowych lokalizacji, z których wszystkie są blisko ważnych parków narodowych / zabytków. Oprócz Syjonu powyżej jest Glacier, MT; Mt. Rushmore, SD; Wielki Kanion, Arizona; Yellowstone, MT; Great Smoky Mountains, TN; i Moab, UT w pobliżu parków narodowych Arches i Canyonlands. Wszystkie są obsługiwane od wiosny do jesieni, chociaż pory roku są różne, przy czym Tennessee ma najdłuższą, a Glacier najkrótszą.

Podobnie, chociaż same namioty, pakiety i możliwości w ośrodkach są podobne, liczba opcji i działań jest różna. Na przykład Zion ma sześć rodzajów namiotów, Glacier ma więcej siedem modeli, a Wielki Kanion ma pięć. Glacier i Great Smoky Mountains oferują opcje wodne, takie jak rafting, kajakarstwo i wędkarstwo muchowe, a Wielki Kanion oferuje wycieczki helikopterem i jazdę konną. Ale poza tym lokalizacje są bardzo podobne - poza głównymi atrakcjami, lokalną przyrodą i parkami narodowymi, które są bardzo zróżnicowane.

Firma Under Canvas ogłosiła nowe lokalizacje w Parku Narodowym Acadia, ME i Joshua Tree, Yosemite i Catalina Island, wszystkie w Kalifornii.

Namiot glampingowy w Moab, UT

 

2. Open Sky jest zupełnie nowy (otwarty we wrześniu) i będzie zawierał ogromne, wielopokojowe, płócienne namioty w stylu afrykańskiego safari na podwyższonych drewnianych platformach z dużymi tarasami, kominki, łazienki z dużymi wannami, prysznicami na świeżym powietrzu, bambusową pościelą, a nawet namioty spa. Nowością jest także nowo otwarty Wild Flower , „społeczność glampingowa” z kilkoma unikalnymi opcjami, w tym płóciennymi namiotami, zadaszonymi wagonami w stylu Old West i bungalowami, a także udogodnieniami, takimi jak zajęcia jogi na świeżym powietrzu.

namiot w stanie utah

3. Fireside Resort, Jackson: Wyjątkowy wśród glampingów Fireside była jedną z pierwszych nieruchomości na świecie, która kilka lat temu przyjęła nowy ruch „małych domków”. Chociaż tak naprawdę nie jest to produkt kempingowy, taki jak namiot, jest to najtańsza i prywatna, samodzielna opcja zakwaterowania pod klucz w jednym z najpopularniejszych miejsc na świeżym powietrzu w USA, oszałamiającym mieście Jackson (ceny zaczynają się od zaledwie 250 USD za noc). Latem Jackson jest bramą do parków narodowych Yellowstone i Grand Teton (oba w pierwszej dziesiątce w USA), a samo miasto jest również główną atrakcją, pełne uroku Starego Zachodu, wyjątkowych sklepów i wspaniałego jedzenia. Zimą jest to dom, który wielu ekspertów uważa za najlepszy ośrodek narciarski i snowboardowy w Ameryce, „The Big One”, Jackson Hole Mountain Resort i Fireside jest otwarty przez cały rok.

Otoczony drzewami na ośmiakrowej posesji, pomiędzy miastem Jackson a stokiem Teton Village w ośrodku narciarskim, Fireside to rustykalny, elegancki ośrodek z domkami, położony zaledwie 6 mil od bram Parku Narodowego Grand Teton. Kabiny z jedną sypialnią to zbudowane w sposób zrównoważony, małe domki z certyfikatem LEED, produkowane przez lidera branży i znawców designu Wheelhaus. Dostępne są cztery style, z udogodnieniami, takimi jak bezpłatne Wi-Fi, aneksy kuchenne, systemy HVAC, jadalnie, pokoje dzienne z telewizorami z płaskim ekranem, rozkładane sofy i kominki gazowe. Wszystkie zapewniają pokłady z grillem na propan i stołami piknikowymi, a także ogrody z paleniskami. Większe kabiny obejmują lofty sypialne i mogą pomieścić do 6 osób. Zwierzęta są mile widziane. Ośrodek trafnie opisuje siebie jako „hybrydę między kempingiem, luksusowym apartamentem hotelowym i prywatną chatą do wynajęcia na wakacje".

Mały ośrodek wypoczynkowy

 

Jeśli marzysz o własnym domku letniskowym w uroczym miejscu, chcesz potraktować domek jako formę pasywnego przychodu, zapoznaj się z naszą ofertą. Nowa inwestycja deweloperska w Bojanach nad Bugiem, to kompleksowo zaprojektowana oferta dla miłośników przyrody i aktywności na świeżym powietrzu. Letnisko Bojany, to kameralna inwestycja, w której znajdziesz wszystko co potrzebne: otoczenie Puszczy Białej, 400 mkw od Bugu.

Na terenie inwestycji deweloperskiej znajduje się strefa rekreacji: wiata z jadalnią na świeżym powietrzu, cześć chilloutu z hamakami oraz sauna.

Dla dzieci przewidzieliśmy plac zabaw w formie bezpiecznego parku linowego, sekcję twórczą i piaskownicę dla maluchów pod wiatą.

Na milośników kajakarstwa czekają artakcje w postaci spływów kajakowych, organizowanych przez lokalne firmy. 

Okolica sprzyja rekreacji pieszej, rowerowej i biegowej.


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA