Dom Szkieletowy

Dom szkieletowy, znany również jako dom z drewna konstrukcyjnego, to rodzaj budynku, w którym główną strukturę stanowi drewniana rama lub szkielet. W odróżnieniu od tradycyjnych domów murowanych, gdzie ściany nośne są zwykle wykonane z cegieł, betonu lub kamienia, w domach szkieletowych głównym elementem nośnym są belki i słupy drewniane.

Główne zalety domów szkieletowych to:

  1. Szybka budowa: Ze względu na lekkość materiałów i prefabrykację elementów, domy szkieletowe można wznosić znacznie szybciej niż tradycyjne domy murowane.

  2. Elastyczność projektowa: Konstrukcja szkieletowa umożliwia łatwe wprowadzanie zmian w projekcie, dostosowywanie układu pomieszczeń i rozszerzanie budynku w przyszłości.

  3. Energooszczędność: Domy szkieletowe mogą być dobrze izolowane, co przekłada się na mniejsze zużycie energii i niższe koszty ogrzewania i chłodzenia.

  4. Trwałość i wytrzymałość: Nowoczesne materiały używane do konstrukcji domów szkieletowych są wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych.

  5. Estetyka: Drewniana konstrukcja nadaje domom szkieletowym naturalny, ciepły wygląd, który może być atrakcyjny wizualnie.

Warto jednak pamiętać, że domy szkieletowe mają także pewne ograniczenia. Na przykład, konieczne jest zachowanie odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej oraz ochrona drewna przed szkodnikami. Ponadto, niektóre regulacje budowlane mogą narzucać ograniczenia dotyczące zastosowania domów szkieletowych w niektórych regionach.

Podsumowując, domy szkieletowe są popularne ze względu na swoją elastyczność projektową, szybkość budowy i potencjał energooszczędności, choć wymagają odpowiedniego zabezpieczenia i konserwacji.


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA