Dom o powierzchni 70 mkw można zbudować na zgłoszenie już dziś

Dom o powierzchni 70 mkw można zbudować na zgłoszenie już dziś

Niewiele osób wie ale "dom na zgłoszenie" nie musi mieć tylko 35 mkw. Nowelizacja przepisów Ustawy Prawo Budowlane, która weszła w życie pozwoliła na więcej zwolnień z pozwolenia na budowę. Nie musicie czekać do końca roku z wejściem ustaw "Nowego Ładu" aby zbudować dom 70 mkw "na zgłoszenie". 

Kluczowym zagadnieniem jest rozstrzygnięcie przez projektanta czy planowana inwestycja, swoim usytuowaniem i parametrami będzie miała wpływ na działki sąsiednie, czy też istniejącą zabudowę. Weryfikuje się między innymi, czy projektowany dom spełnia ograniczenia zawarte w rozporządzeniu o warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, między innymi:

  • zacienianie: czy nowo powstały budynek będzie miał wpływ na potencjalne ograniczenia światła słonecznego do istniejącej zabudowy sąsiedniej;
  • określenie warunków ochrony przeciwpożarowej, czyli czy spełnione zostaną odpowiednie odległości od sąsiednich budynków i granicy działki;
  • dostosowanie odległości pomiędzy naszymi instalacjami a sąsiadem i granicą działki w zakresie: lokalizacji szamba, przydomowej oczyszczalni ścieków, studni, zbiornika na gaz;

Ponadto projektant weryfikuje, czy dana działka obejmuje inne przepisy takie jak:

  • ochrona środowiska, krajobrazu, czy przyrody;
  • ochrony zabytków;
  • wytycznych urbanistycznych takich jak prawo wodne, drogi publiczne.

Jeśli nasz teren przejdzie taką weryfikację, możemy wybrać drogę zgłoszenia zamiast pozwolenia na budowę nawet dla domu 70 mkw (i większego).

Przy zgłoszeniu w ciągu 3 dni od jego złożenia zostaje zamieszczona informacja o dokonaniu zgłoszenia w biuletynie informacji publicznej. Następnie organ w terminie 30 dni od zgłoszenia, wystawia decyzję sprzeciwu lub tak zwaną milczącą zgodę urzędu na prowadzenie robót. Inwestor przy braku sprzeciwu, może rozpocząć budowę, o której powiadomiony zostaje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Powiadamiany jest również o zgodności realizacji budowy z przyjętym projektem. Po ukończeniu robót budowlanych, Inwestor zawiadamia PINB i jeśli ten w ciągu 14 dni nie wniesie sprzeciwu, można przystąpić do użytkowania domu.

Jeśli jesteście zainteresowani budową domu o wielkości powyżej 35 mkw, zapraszamy do współpracy! Klienci, którzy zlecą nam budowę otrzymują analizę terenu w cenie budowy. 

Poniżej prezentujemy nasze projekty domów modułowych 70m2, które możecie zbudować z nami "na zgłoszenie".

 Jeśli chcielibyście zbudować dom na swojej działce ale nie jesteście pewni czy Wasze otoczenie umożliwi Wam realizacje budowy, zgłoście się do nas i otrzymacie informacje o możliwościach zrealizowania przedsięwzięcia w uproszczonej procedurze. Koszt konsultacji to 2000 zn netto.

Klienci, którzy zleca nam budowę domu, otrzymują analizę działki gratis!

Kontakt: domki.marysia@gmail.com 


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA