Dom modułowy czy szkieletowy

Dom modułowy czy szkieletowy: Porównanie dwóch rozwiązań budowlanych

Wprowadzenie

Planując budowę własnego domu, jednym z głównych wyborów, przed jakim stajemy, jest decyzja dotycząca rodzaju konstrukcji. Domy modułowe i domy szkieletowe są dwoma popularnymi opcjami, które oferują wiele zalet. W tym artykule porównamy te dwa rozwiązania budowlane, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Dom modułowy

Dom modułowy to budynek, który składa się z prefabrykowanych modułów, które są wcześniej wykonane w fabryce i dostarczane na plac budowy. Moduły te zawierają różne elementy konstrukcyjne, takie jak ściany, podłogi, sufit, a nawet meble. Charakteryzują się szybkością budowy, elastycznością projektową i wysoką jakością wykonania.

Dom szkieletowy

Dom szkieletowy to konstrukcja, w której szkielet nośny wykonany jest z drewna lub metalu. Konstrukcja składa się z belek i słupów, które tworzą szkielet, a następnie wypełniane są różnymi materiałami izolacyjnymi i wykończeniowymi. Dom szkieletowy oferuje elastyczność projektową, możliwość łatwych modyfikacji oraz dobrą izolację termiczną.

Porównanie

Szybkość budowy

Pod względem szybkości budowy, domy modułowe są zazwyczaj bardziej efektywne. Fabryczna produkcja modułów pozwala na równoczesne prowadzenie prac na placu budowy, co znacznie skraca czas realizacji projektu. Domy szkieletowe również cechują się relatywnie krótkim czasem budowy, ale nie są tak szybkie jak domy modułowe.

Elastyczność projektowa

Oba rozwiązania oferują dużą elastyczność projektową. Zarówno domy modułowe, jak i domy szkieletowe mogą być dostosowane do indywidualnych preferencji i potrzeb inwestora. Moduły domu modułowego mogą być łatwo modyfikowane i rozbudowywane w przyszłości, podobnie jak konstrukcja domu szkieletowego.

Jakość wykonania

Pod względem jakości wykonania, zarówno domy modułowe, jak i domy szkieletowe mogą być wysokiej jakości. W przypadku domów modułowych, produkcja w kontrolowanych warunkach fabrycznych pozwala na ścisłą kontrolę jakości. Domy szkieletowe również mogą być solidnie wykonane, o ile są budowane przez doświadczonych fachowców.

Izolacja termiczna

Oba typy domów mogą zapewniać dobrą izolację termiczną. Dom szkieletowy oferuje możliwość łatwego wypełnienia szkieletu odpowiednimi materiałami izolacyjnymi. Domy modułowe z kolei często są projektowane z myślą o efektywności energetycznej i mogą być wyposażone w wysokiej jakości izolację termiczną.

Podsumowanie

Zarówno domy modułowe, jak i domy szkieletowe mają swoje unikalne zalety i mogą być dobrym wyborem w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb inwestora. Domy modułowe wyróżniają się szybkością budowy i kontrolą jakości, podczas gdy domy szkieletowe oferują dużą elastyczność projektową i dobrą izolację termiczną. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie zastanowić się nad własnymi priorytetami i skonsultować się z profesjonalistami.


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA