Trend przeciwurbanizacyjny: Dlaczego ludzie szukają miejsca poza miastem?

Na przestrzeni ostatniego roku, wielu z nas dowiedziało się, że „normalny” sposób życia może nie być najzdrowszy, najbezpieczniejszy lub najbardziej zrównoważony dla nas lub dla naszej planety. Kiedy ludzie dostosowują się do zmieniających się wzorców społecznych i radzą sobie z tą globalną zmianą rutyny, pojawia się nowy trend. Coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych rodzin, wyprowadza się z zatłoczonych miast i przybywa na obszary wiejskie, gdzie mogą znaleźć własne miejsce rekreacji. 

Nowy trend, który oznacza odwrócenie stałego wzrostu populacji miejskiej, jest znany jako kontrurbanizacja lub odpływ ludzi z miast na wieś. Migracja ta została wyolbrzymiona przez ostatnie wydarzenia w dziedzinie zdrowia publicznego, które rzuciły światło na niebezpieczeństwa przepełnionych miast i wiele korzyści płynących z życia w bardziej otwartej i zrównoważonej społeczności. 

Na czym polega ruch przeciwurbanizacyjny?

Kontrurbanizacja jest popularnym pomysłem, ponieważ oferuje wiele korzyści osobom i rodzinom, które chcą uciec z gęsto zaludnionych obszarów w poszukiwaniu otwartych przestrzeni. Poza miastem ludzie mogą cieszyć się mniejszym natężeniem ruchu i mniejszym ruchem ulicznym, bezpieczniejszymi dzielnicami, mniejszym zanieczyszczeniem i ogólnie lepszą jakością życia. 

Spójrzmy na kilka przyczyn ruchu przeciwurbanizacyjnego i korzyści płynące z odejścia od miasta do zrównoważonej społeczności.

Zdobądź trochę miejsca

Kontrurbanizacja to rosnący trend, ponieważ ludzie reagują na potrzebę dystansowania się od innych. To prawda, że ​​życie w rozproszeniu często skutecznie ogranicza rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych i wirusów, ale przemieszczanie się na obszary wiejskie to coś więcej niż zapobieganie chorobom.

 Udowodniono, że mieszkanie w pobliżu terenów zielonych jest ważnym czynnikiem wpływającym na zdrowie psychiczne , podczas gdy naturalne światło i świeże powietrze mają wiele korzyści zdrowotnych, od poprawy koncentracji po szybsze gojenie. Ucieczka na wieś może być najzdrowszym wyborem, jakiego możesz dokonać, a trend kontrurbanizacyjny sugeruje, że staje się to coraz bardziej popularne.

Zrównoważone społeczności są projektowane wokół otwartych przestrzeni. Zamiast mieszkać "na sąsiadach", jesteś rozproszony, między Tobą a sąsiadami jest kilkadziesiąt metrów odległości. Chociaż fizycznie oddzieleni, mieszkańcy nadal cieszą się sąsiedzkim kontaktem dzięki przyjaznym dla środowiska i skoncentrowanym na naturze zajęciom, takim jak ogrodnictwo, hodowla kurczaków, lub odkrywanie rezerwatów przyrody i szlaków.

Uprawiaj własne jedzenie

Poza granicami miasta znajdziesz miejsce, aby założyć ogród i uprawiać własną żywność, mieć kurnik na świeże jajka lub hodować pszczoły i przyczyniać się do lokalnej populacji zapylającej. Zasilany słońcem i twoimi dłońmi, zrównoważony styl życia jest organiczny, zdrowy i opłacalny. Kontrolujesz jakość swoich świeżych produktów i możesz uniknąć takich rzeczy, jak konserwanty i pestycydy, a także ograniczasz zarówno ślad węglowy, jak i wycieczki do sklepu spożywczego.

Domki Letniskowe całoroczne w Bojanach nad Bugiem

Założenie produktywnego ogrodu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Przeglądaj zasoby online dla początkujących ogrodników lub zapytaj w lokalnym sklepie spożywczym. Zrównoważone społeczności wspierają dzielenie się umiejętnościami między sąsiadami, od wskazówek dotyczących sadzenia pomidorów po najlepsze przepisy na tę kalarepę, z którą nie wiesz, co zrobić. Dołączenie do sąsiedztwa pozwala wykorzystać sieć wiedzy i wykorzystać zdobyte przez innych doświadczenie, aby poprawić swoje zdrowie i prowadzić zrównoważony styl życia.

Osiągnij efektywność energetyczną

Jedną z największych zalet przeciwurbanizacji jest dążenie do zrównoważonych praktyk w budownictwie mieszkaniowym - w szczególności dążenie do efektywności energetycznej. Mając na celu całkowite uniezależnienie się od mediów, wiele domów w zrównoważonych społecznościach jest w stanie osiągnąć zerową energię netto dzięki zastosowaniu technologii środowiskowych, takich jak energooszczędne urządzenia, wyposażenie domu, takie jak drzwi i okna oraz systemy ogrzewania i chłodzenia geotermalnego. Niektóre domy o zerowej wartości netto generują nawet nadwyżkę czystej energii i wysyłają ją z powrotem do sieci, gdzie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej mogą ją kupić.

Osiąganie efektywności energetycznej poprzez zmniejszenie zużycia, a także wdrażanie rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, takich jak energia słoneczna i wiatrowa, to ważne elementy zrównoważonego stylu życia. Domy zbudowane w sposób zrównoważony są nie tylko lepsze dla środowiska, ale także pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za energię - lub całkowicie je wyeliminować.

Dbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny

Zrównoważone społeczności to świetne miejsca do wychowania rodziny w bezpiecznym i zdrowym środowisku. Dzięki świeżemu powietrzu i dużej przestrzeni do biegania i zabawy tereny są uwielbiane przez aktywne i spragnione przygód dzieci. Rodzice nie muszą się martwić, że ich dzieci wpadną w kłopoty, ponieważ dzięki dużym, nieprzegradzanym między sobą przestrzeniom, dajemy dzieciom pożądaną swobodę ale jednocześnie mamy je na oku. 

domki letniskowe

Pomyśl o ostatnim razem, gdy wyszedłeś z domu po śniadaniu i bawiłeś się na dworze przez cały dzień aż do kolacji, robiąc forty w lesie, galopując przez pola i pędząc do domu na obiad z brudnymi rękami i kolanami poplamionymi trawą. W zrównoważonej społeczności rodziny mogą cieszyć się wolnością i bezpieczeństwem naturalnych przestrzeni i skorzystać z doskonałych okazji, aby nauczyć swoje dzieci cennych umiejętności życiowych związanych z ochroną przyrody, ogrodnictwem.

Korzystaj z przestrzeni społecznościowych, a nie wspólnych

Przeciwurbanizacja to społeczny proces migracji z dala od tłumów i bliskich dzielnic centrów miast, ale nie oznacza poczucia izolacji czy aspołeczności. Zamiast wspólnych przestrzeni, zrównoważone społeczności promują więzi społeczne poprzez interesy środowiskowe.

To prawda, że ​​w zrównoważonej społeczności nie znajdziesz klubu, wspólnej siłowni ani basenu w sąsiedztwie. Zamiast tego „przestrzeń wspólna” to wspaniała przestrzeń zewnętrzna. Możesz wchodzić w interakcje z sąsiadami na własnych warunkach, wybierając się na wędrówkę po szlakach, pomagając w ogrodzie lub wymieniając pozdrowienia na kilkuset metrach przestrzeni. Sąsiedzi mogą korzystać z dobrodziejstw zwartej społeczności osób skupionych na ochronie przyrody, zachowując jednocześnie prywatność. 

 

Wybierz lepszy sposób życia: zrównoważone życie

Trend przeciwurbanizacyjny pokazuje, że ludzie chcą porzucić „normalność” i wybrać lepszy sposób na życie. Ludzi coraz bardziej pociąga pomysł zamiany szybkiego życia w mieście na możliwość zwolnienia tempa i świadomego życia na wsi. Nic dziwnego, że przy bardziej celowym podejściu, otoczonym dużymi terenami zielonymi, chcą zakorzenić się w otoczeniu, gdzie mają lepszą pozycje do samorozwoju. 

Priorytetowo traktuj swoje zdrowie i dobre samopoczucie, dąż do efektywności energetycznej i eksploruj naturalne przestrzenie. Możesz uzyskać większą kontrolę nad swoim zdrowiem i cieszyć się bezpieczniejszym, bardziej satysfakcjonującym życiem.

 

Jeśli szukasz nowego początku, rozważ oferty Letnisk Domki Marysia. Dzięki naszym nieruchomościom, możesz cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania zrównoważony styl życia, w tym uprawą własnych produktów organicznych, odkrywaniem nowych ścieżek w okolicy. Domy w naszej społeczności mają szansę osiągnąć prawdziwą efektywność energetyczną przy zerowym zużyciu energii netto. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach dołączenia do nas, skontaktuj się z nami:

domki.marysia@gmail.com

 

 


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA