Czy domek letniskowy to dobra inwestycja?

Czy domek letniskowy to dobra inwestycja?

Coraz więcej osób zaczyna się w ostatnich czasach interesować inwestowaniem w nieruchomości.  Poza kupowaniem mieszkań do wynajmu na stałe, rośnie także popularność budowania domków letniskowych/rekreacyjnych w celu wynajmowania ich turystom. Nie jest to nic dziwnego, w końcu od pewnego czasu rośnie liczba Polaków preferujących wczasy w granicach naszego kraju ze względu przede wszystkim na cenę, ale też większy spokój i brak tabunów turystów.

Ile można zarobić na domku letniskowym?

Zarobki z inwestycji w domek letniskowy mogą być bardzo różne. Wahają się one ze względu na różne czynniki, ale przede wszystkim miejsce w jakim są wybudowane. Najpopularniejsze okolice znajdują się przede wszystkim:

  • na Mazurach - oferujących piękne jeziora, lasy i plaże
  • nad morzem - najczęściej wybierana turystyczna destynacja w Polsce, możliwość kąpieli w Bałtyku to oczywiście duża zaleta
  • w Zakopanem - ze względu na malownicze góry i liczne atrakcje, a także niedużą odległość od Krakowa

W tych oraz innych często uczęszczanych lokalizacjach bez cienia wątpliwości można zarobić więcej, niż w jakimś oddalonym od wszystkich atrakcji miejscu (choć i tego typu wakacje mają swoich amatorów, w szczególności ludzi pragnących uciec na chwile od miejskiego zgiełku i hałasu, poszukujących spokoju).

Średnia cena za wynajem domku letniskowego w popularnej okolicy wynosi około 300 zł za noc. Licząc nawet połowę zapełnionego kalendarza w sezonie letnim, od początku czerwca do końca sierpnia, można liczyć zarobki w okolicach 13 tysięcy złotych. Do tego nie można zapomnieć o studentach wyjeżdzających we wrześniu, majówce i zwykłych, spontanicznych wycieczkach poza sezonem.

Dodatkowo, jeżeli przygotuje się obiekt do korzystania w chłodniejszych temperaturach można także doliczyć do tego sezon zimowy. Przyjezdnych można spodziewać się w grudniu, styczniu i lutym, ponieważ właśnie wtedy wypadają święta Bożego Narodzenia oraz ferie zimowe. Domek w górach, w okolicach stoku narciarskiego z pewnością będzie w tym wypadku bardzo dużym atutem. Jeżeli policzyć nawet mniejsze obłożenie w zimowym sezonie, powiedzmy 1/3 kalendarza, to przy tej samej cenie można zarobić około 9 tysięcy złotych. Z tych obliczeń wynika, że domek letniskowy 35m2 w odpowiedniej lokalizacji, dostępny przez cały rok, zarobi około 22 tysiące przy bezpiecznych obliczeniach. Oczywiście im lepsza lokalizacja, bliżej popularnych atrakcji i z lepszą opcją dojazdu, tym większe są możliwości zarobkowe. Na przykład właściciele tego typu lokali blisko Morza Bałtyckiego chwalą się praktycznie zapełnionym kalendarzem w sezonie letnim. Domek w trochę gorszej lokalizacji może radzić sobie trochę słabiej, jednak z pewnością i tak jest to inwestycja, która po pewnym czasie się spłaci. Na obiekty oddalone od ważnych punktów decydują się ludzie chcący odpocząć od obecności innych ludzi, a także młodzi ludzie, szczególnie studenci, którzy chcą jedynie niedużym kosztem spędzić czas w swoim własnym towarzystwie.

Dom prefabrykowany projekty

Ile kosztuje domek letniskowy?

Czy warto wynajmować domek letniskowy? Cena domków letniskowych zależy oczywiście od tego, czy zamierza się je wybudować samemu, czy kupić już gotowy. Budowa domku jest o tyle ułatwiona, że do 70 metrów kwadratowych nie wymaga ona nawet uzyskania pozwolenia. Tani, nieduży domek letniskowy można wybudować już od 190 tysięcy złotych. Będzie to domek o wielkości mniej więcej 35 metrów kwadratowych. W przypadku wyboru domku całorocznego, w którym można spędzać nie tylko ciepłe dni, ale również całą zimę, trzeba się liczyć z kosztem rzędu 2,5 tysiąca za metr kwadratowy. Jeżeli decydujemy się na kupno gotowego domku, można skorzystać z oferty producenta domów prefabrykowanych z drewna Domki Marysia i  znaleźć oferty od 270 000 zł za dom o bardzo wysokim standardzie, który mimo niewielkich gabarytów pomieści nawet 8 osób. Jeżeli jednak oczekujemy czegoś na wyjątkowo luksusowym poziomie, możemy kupić gotowy dom modułowy w stylu nowoczesnej stodoły Marysia 04 i tym samym zrealizować inwestycję z większym rozmachem oraz oczekiwać wyższej stopy zwrotu dzięki wyższym czynszom.

Domy Modułowe 70m2

Oczywiście zakup domku to nie wszystko, kluczowe jest także doliczenie kosztów utrzymania. Te, będą bardzo różniły się w zależności od rodzaju i wielkości domku, jednak obejmują one przede wszystkim:

  • podatek, który nie jest wysoki, ponieważ może wynieść maksymalnie 7,36 złotych na metr kwadratowy, jednak warto go uwzględnić
  • ewentualne ubezpieczenie, które pozwoli uniknąć ewentualnych strat majątkowych w przypadku, na przykład, włamania. Ceny różnią się bardzo zależnie od oferty ubezpieczyciela
  • ogólne dbanie o dom, sprzątanie, konserwacja na zimę
  • naprawy w przypadku, gdy coś ulegnie uszkodzeniu, co jest bardzo możliwe w przypadku domków drewnianych

Jednak mimo to posiadanie domku letniskowego (całorocznego) pozwala też co nieco zaoszczędzić, ponieważ jest to idealne miejsce do spędzenia w wakacje, majówkę, święta czy nawet weekendy. Wówczas noclegi są oczywiście bezpłatne, a więc warto mieć na uwadze, że to też w pewnym sensie zysk.

Czy domki letniskowe to dobry biznes?

Podsumowując, inwestycja w domek letniskowy 35m2 wydaje się bardzo dobrym biznesem, który powinien się spłacić po kilku sezonach. Warto mieć na uwadze, że aby lokal przynosił jak największe zyski, trzeba zadbać o odpowiednią, często uczęszczaną przez wczasowiczów lokalizację, a także w miarę wysoki standard. Oczywiście wiadomo, że tego typu domek nie jest hotelem i nie zapewni luksusów, ale osoby decydujące się na wakacje w takim obiekcie są tego w pełni świadome. Dodatkowym plusem jest oczywiście możliwość spędzania tam darmowych wakacji, organizowania imprez, czy zapraszania bliskich na przykład na święta i inne okoliczności. W przypadku dysponowania odpowiednio dużym kapitałem, dobrym pomysłem będzie dołożenie do domku całorocznego, który będzie przynosił zyski także w zimę.

Jeśli chcesz zrealizować Inwestycje domów rekreacyjnych na wynajem, zapraszamy do współpracy. Zakres naszych usług obejmuje:

 

Jeśli masz teren w ciekawym miejscu i chcesz zarabiać i odpoczywać, skontaktuj się z nami. Zakres usług, świadczonych przez Domki Marysia obejmuje:

1. Analizę działki pod względem planistycznym

2. Przygotowanie programu, czyli po wizycie na działce - propozycji bryły budynku, która wpisuje się w okolicę, budżet, możliwości zagospodarowania

3. Stworzenie wraz z Inwestorem koncepcji Letniska/Ośrodka

4. Przygotowanie budżetu i harmonogramu realizacji, ustalenie zakresu świadczeń

5. Realizacja przedsięwzięcia w zakresie określonym w umowie.

Skontaktuj się z nami: tel 577527677, mail: dorota@domkimarysia.pl 


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA