Czy dom szkieletowy jest tańszy?

Czy dom szkieletowy jest tańszy?

Budowa własnego domu to marzenie wielu ludzi. Przed podjęciem decyzji należy jednak odpowiedzieć na wiele pytań. Jednym z najważniejszych z nich jest wybór rodzaju konstrukcji domu. W ostatnich latach popularność zyskały domy szkieletowe, które charakteryzują się lekkością, trwałością i łatwością w budowie. Często pojawia się jednak pytanie, czy takie rozwiązanie jest również tańsze niż tradycyjna budowa.

Domy szkieletowe są oparte na konstrukcji szkieletowej, która składa się z drewnianych lub metalowych belek tworzących szkielet budynku. Między nimi umieszcza się izolację, a następnie pokrycie zewnętrzne, na przykład drewnianą lub płytą gipsowo-kartonową. Ta konstrukcja zapewnia wyjątkową elastyczność i lekkość, co ułatwia i przyspiesza proces budowy.

W kontekście kosztów budowy, domy szkieletowe mają kilka istotnych zalet. Przede wszystkim, ze względu na swoją lekkość, wymagają mniejszych fundamentów niż tradycyjne budynki, co przekłada się na niższe koszty przygotowania terenu. Ponadto, materiały używane do budowy szkieletu są zazwyczaj tańsze niż przy budowie tradycyjnej. Drewno, które jest często stosowane, jest dostępne w szerokim zakresie cenowym i można je łatwo dostosować do budżetu.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na niższe koszty jest czas budowy. Domy szkieletowe można wznosić szybko i sprawnie, co oznacza, że koszty związane z pracą wykonawczą są zazwyczaj mniejsze. Krótszy czas budowy oznacza również, że można szybciej wprowadzić się do nowego domu, co jest szczególnie ważne dla osób, które chcą jak najszybciej opuścić wynajmowane mieszkanie lub obecne nieodpowiednie warunki zamieszkania.

Należy jednak pamiętać, że koszty budowy domu zależą od wielu czynników. W przypadku domów szkieletowych, koszty mogą wzrosnąć, jeśli zdecydujemy się na bardziej zaawansowane systemy izolacyjne lub droższe wykończenie wnętrz. Ponadto, koszt budowy domu zawsze zależy od lokalizacji, wielkości, projektu i wybranych materiałów. Dlatego warto skonsultować się z doświadczonymi fachowcami i sporządzić dokładny kosztorys, uwzględniając wszystkie niezbędne elementy.

Podsumowując, domy szkieletowe mają potencjał do bycia tańszymi niż tradycyjne budynki, zwłaszcza jeśli skorzystamy z prostych projektów i standardowych materiałów. Jednak dokładne koszty budowy zawsze będą zależeć od indywidualnych preferencji, lokalizacji i specyfiki projektu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się z ekspertami i dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje.


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA