Budowa domu na zgłoszenie 2023

Budowa domu na zgłoszenie 2023

Nowe Przepisy Dotyczące Budowy Domów Bez Pozwolenia


Wprowadzenie:

Od 29 marca 2023 roku rząd przyjął nowe przepisy, które znacznie ułatwią proces budowy domów w Polsce. Nowe regulacje przewidują możliwość rozpoczęcia budowy każdego domu bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. W tym artykule przedstawimy szczegółowe informacje na temat tych zmian oraz konsekwencji, jakie niosą dla branży budowlanej i mieszkańców.

## Bezpozwoleniowa Budowa Domów - Co To Oznacza?

Nowe przepisy wprowadzają zasadę bezpozwoleniowej budowy domów, co oznacza, że ​​każdy obywatel może rozpocząć budowę swojego domu bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę od władz lokalnych. Zmiana ta ma na celu zmniejszenie biurokracji i ułatwienie procesu budowlanego dla wszystkich zainteresowanych. Teraz inwestorzy nie będą musieli czekać na uzyskanie zezwoleń, co może skrócić czas realizacji projektu.

## Korzyści Bezpozwoleniowej Budowy:

Bezpozwoleniowa budowa domów przynosi wiele korzyści dla osób planujących zrealizować swoje marzenie o własnym domu. Oto niektóre z głównych zalet:

1. **Skrócony Czas Oczekiwania:** Zmniejszenie biurokracji skraca czas oczekiwania na rozpoczęcie budowy, co pozwala zrealizować projekt szybciej.

2. **Oszczędności Finansowe:** Brak potrzeby płacenia za pozwolenia budowlane pozwoli inwestorom zaoszczędzić na kosztach, co może wpłynąć korzystnie na budżet całej inwestycji.

3. **Większa Swoboda Projektowania:** Bez konieczności uzyskiwania pozwolenia, inwestorzy zyskują większą swobodę w projektowaniu swojego domu, co pozwoli na bardziej spersonalizowane rozwiązania.

4. **Wzrost Aktywności Budowlanej:** Ułatwienie procesu budowy może przyczynić się do wzrostu aktywności budowlanej w kraju, co wpłynie na rozwój gospodarczy.

## Warunki Bezpozwoleniowej Budowy:

Pomimo liberalizacji przepisów, istnieją pewne warunki, które należy spełnić, aby móc skorzystać z możliwości bezpozwoleniowej budowy. Oto główne wymagania:

1. **Powierzchnia Budynku:** Powierzchnia całkowita budynku nie może przekraczać 150 metrów kwadratowych. Ta zasada ma na celu uniknięcie nadmiernego obciążenia infrastruktury w małych miejscowościach.

2. **Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego:** Działka, na której planowana jest budowa domu, musi znajdować się na obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

3. **Odległość od Granicy Działki:** Budynek powinien być usytuowany w odległości co najmniej 3 metrów od granicy działki.

4. **Wysokość Budynku:** Maksymalna wysokość budynku wynosi 10 metrów, co ma na celu zachowanie estetyki i harmonii z otoczeniem.

## Bezpieczeństwo i Kontrola Jakości:

Mimo że nowe przepisy znacznie ułatwiają proces budowy, ważne jest, aby inwestorzy nadal przestrzegali odpowiednich norm bezpieczeństwa i jakości. Bezpozwoleniowa budowa nie oznacza rezygnacji z odpowiednich standardów. Wszelkie prace budowlane powinny być przeprowadzane przez doświadczonych fachowców, a używane materiały powinny spełniać odpowiednie normy.

## Podsumowanie:

Nowe przepisy dotyczące bezpozwoleniowej budowy domów, wprowadzone od 29 marca 2023 roku, stanowią przełom w polskiej branży budowlanej. Pozwolą one inwestorom na rozpoczęcie budowy bez uciążliwego oczekiwania na pozwolenia, co skróci czas realizacji projektu i przyczyni się do wzrostu aktywności budowlanej. Jednak nadal ważne jest przestrzeganie warunków i standardów bezpieczeństwa, aby zapewnić trwałość i jakość budynków.

Wprowadzenie takich zmian przynosi realne korzyści dla wszystkich zainteresowanych budową domu i może wpłynąć pozytywnie na rozwój kraju. Jednakże, pamiętajmy o odpowiedzialnym podejściu do procesu budowlanego, aby osiągnąć wymarzony dom bez komplikacji i ryzyka.

Pamiętaj, że możesz zlecić pełen proces realizacji Twojego domu w ręce Domki Marysia


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA