5 kroków do zamówienia gotowego domu - poradnik

Dom prefabrykowany to rodzaj budynku, którego elementy konstrukcyjne są wytwarzane w specjalistycznych fabrykach, a następnie transportowane na miejsce budowy, gdzie są łączone i montowane. Budowanie domów prefabrykowanych staje się coraz bardziej popularne w Polsce, ponieważ oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnym budownictwem.

Jedną z najważniejszych zalet domów prefabrykowanych jest ich szybki czas budowy. W odróżnieniu od tradycyjnego budownictwa, gdzie budowa domu może trwać nawet kilka miesięcy, montaż domu prefabrykowanego zajmuje zazwyczaj zaledwie kilka tygodni. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie elementy konstrukcyjne są wytwarzane w fabryce i przywożone na miejsce budowy w gotowej formie.

Inną korzyścią związaną z budową domów prefabrykowanych jest możliwość łatwej modyfikacji projektu. Klienci mają możliwość wyboru gotowych projektów lub samodzielnej aranżacji przestrzeni. W przypadku wyboru gotowego projektu, zazwyczaj istnieje możliwość wprowadzenia pewnych zmian, takich jak powiększenie okien, zmiana układu pomieszczeń czy dodanie dodatkowych elementów wykończenia.

Dom prefabrykowany charakteryzuje się również wysoką jakością wykonania. Ze względu na to, że elementy konstrukcyjne są produkowane w fabryce, można zapewnić precyzyjne wykonanie, a także kontrolę jakości na każdym etapie produkcji. To sprawia, że domy prefabrykowane są nie tylko szybkie w budowie, ale również trwałe i wytrzymałe.

Innym atutem domów prefabrykowanych jest ich ekologiczność. Proces produkcji domów prefabrykowanych jest mniej uciążliwy dla środowiska niż tradycyjne budownictwo, ponieważ wymaga mniejszej ilości materiałów i generuje mniej odpadów. Ponadto, zastosowanie nowoczesnych materiałów, takich jak drewno, pozwala na uzyskanie budynku o niższym śladzie węglowym.

Podsumowując, dom prefabrykowany to nowoczesna i szybka metoda budowania, która oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnym budownictwem. Dzięki łatwej modyfikacji projektu, wysokiej jakości wykonania i ekologiczności, domy prefabrykowane stają się coraz popularniejsze w Polsce.

Zamawianie domu prefabrykowanego to proces, który składa się z kilku etapów. Poniżej przedstawiam pięć kroków, które należy przejść, aby zamówić wymarzony dom prefabrykowany.

  1. Wybór projektu i aranżacja przestrzeni - pierwszym krokiem jest wybór projektu domu oraz aranżacja przestrzeni wewnątrz. Firmy oferujące domy prefabrykowane zazwyczaj mają w swojej ofercie kilka gotowych projektów, spośród których można wybierać. Można również dokonać modyfikacji projektu, aby idealnie dopasować go do swoich potrzeb.

  2. Wycena - po dokonaniu wyboru projektu i aranżacji przestrzeni, firma zajmująca się produkcją domów prefabrykowanych przedstawi wycenę. W tym etapie ustalane są wszystkie koszty związane z produkcją, transportem oraz montażem domu.

  3. Umowa - po akceptacji wyceny, podpisuje się umowę z firmą produkującą dom prefabrykowany. W umowie powinny zostać określone wszystkie warunki zamówienia, w tym terminy, koszty, sposób płatności oraz zakres prac.

  4. Produkcja i transport - po podpisaniu umowy firma przystępuje do produkcji domu prefabrykowanego. Po zakończeniu produkcji dom jest transportowany na miejsce budowy. Czas transportu zależy od odległości między fabryką a miejscem budowy.

  5. Montaż - ostatnim etapem jest montaż domu prefabrykowanego na miejscu budowy. Montaż jest zazwyczaj bardzo szybki i może trwać zaledwie kilka dni. Po zakończeniu montażu firma przeprowadza odbiór domu, a klient może przejść do kolejnych etapów, takich jak montaż instalacji czy wykonanie prac aranżacyjnych.

Podsumowując, zamawianie domu prefabrykowanego składa się z pięciu etapów: wyboru projektu i aranżacji przestrzeni, wyceny, podpisania umowy, produkcji i transportu oraz montażu. Przejście przez każdy z tych etapów zgodnie z planem pozwala na uzyskanie wymarzonego domu prefabrykowanego.


Modułowy dom całoroczny w stylu nowoczesnej stodoły. DOmki Marysia, producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.
Domki Marysia, producent domów modułowych w technologii prefabrykatu drewnianego.

Dom Marysia 07

Regularna cena 290.000,00 zl
/

Dom Modułowy Marysia 07

Jeden z ulubionych projektów Domki Marysia, który znakomicie sprawdza się jako domek na wynajem. Ale nie tylko. Głównym atutem tego budynku jest błyskotliwe wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni: na dwóch poziomach budynku udało się zmieścić 6 miejsc noclegowych. Przeszklenie na większości ściany z salonu prowadzi na taras, który latem może stanowić pełnoprawne przedłużenie części dziennej.

Dom modułowy w stylu małej nowoczesnej stodoły sprzedawany w standardzie deweloperskim, wymaga jedynie pomalowania ścian i ułożenia podłogi z drewna/terakoty, jak również aranżacji łazienki.

Realizacja tego drewnianego domu modułowego, odbywa się w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Sam montaż budynku na działce Inwestora zajmuje 4 dni.

 

 

Co mówią o nas Klienci

★★★★★

Zrealizowaliśmy budowę wraz z pełną infrastrukturą.

Monika

Koszelanka

★★★★★

Zbudowaliśmy razem nasz wymarzony dom dla turystów

Łukasz

Biała Góra

★★★★★

Przeprowadziliśmy remont i nadbudowę starego budynku nad rzeką

Małgorzata

Biała Góra

★★★★★

Zarabiamy na naszej nieruchomości szybciej dzięki dobrze dobranemu projektowi i optymalizacji kosztów

Ewa

Zielonka

★★★★★

Add customer reviews and testimonials to showcase your store’s happy customers.

Author name

Los Angeles, CA